O mnie

MOJA HISTORIA

Jestem doświadczoną psycholożką i psychoterapeutką, której praca jest pasją.

 

Wszystko zaczęło się gdy urodziłam dziecko. Potrzebowałam być dobrą mamą, rodzicem. a jednocześnie czułam, że nie wiem jak to zrobić. Pojawiało się mnóstwo pytań i brak pewności co będzie najlepsze dla mojego dziecka. Wkradały się porównania z innymi, uwagi innych i ja zalękniona jak powinno być i co robić.

Poczułam, że moje dzieciństwo nie było takie jakie powinno być, dużo lęków, brak poczucia miłości, bezpieczeństwa. Okazało się, że nie jestem wyjątkiem  i osoby z którymi zaczęłam o tym rozmawiać miały podobnie. Zmobilizowało mnie to do zdobywanie wiedzy jak i co można zrobić inaczej, aby dzieci zdrowiej się rozwijały, były pewne siebie,  asertywne i realizowały swoje pragnienia, marzenia i cele.

Iwona Witek psycholog, psychoterapeuta ze Szczecina

Moje działania podyktowane były ogromną miłością i lękiem połączone z ciekawością i chęć zapewnienia tego czego sama nie miałam. Wyedukowałam się jak w zdrowy sposób zaspakajać potrzeby emocjonalne swoje, a dzięki temu też mojego dziecka. Chłonęłam wiedzę w trakcie różnych

kierunków studiów i szkoleń, obserwowałam jak teoria sprawdza się w praktyce. Robiłam  eksperymenty i większość działało. Były różne momenty, ważny dla mnie był cel jaki sobie postawiłam. Jestem dumną matką.

 

W pracy terapeutycznej istotna jest dla mnie praca nad zmianą. Po zakończonej terapii słyszę od moich pacjentów o tym, że inaczej postrzegają siebie, świata i innych ludzi. Jest to tożsame z tym, że praca nad zmianą to inwestycja w siebie, która procentuje.

 

W pracy w gabinecie chcę ci przekazać wiedze dzięki, której możesz osiągnąć pełnię swojego potencjału. Moje podejście do pracy terapeutycznej opiera się na empatii, zrozumieniu i tworzeniu bezpiecznej przestrzeni. Możesz w niej odkryć siebie, rozwinąć umiejętności oraz osiągnąć pożądane cele. W trakcie naszej współpracy będziemy razem odkrywać Twoje myśli, emocje i przyglądać się zachowaniom, aby zrozumieć głęboko ukryte przyczyny i wzorce. Będę Cię wspierać w tworzeniu zdrowych strategii radzenia sobie ze stresem, uczeniu się akceptacji oraz rozwijaniu umiejętności uważności.

Tworzenie relacji opartej na zaufaniu i otwartości jest dla mnie priorytetem, ponieważ

wiem, że to fundament udanej terapii.

Jeśli szukasz miejsca, gdzie możesz poznać i zrozumieć siebie, pracować nad zmianami by ponownie nie popełniać tych samych błędów oraz odkryć drogę gdy czujesz, że stoisz w miejscu, daj sobie szanse!

Zapraszam do skontaktowania się ze mną. Razem możemy przejść tę podróż w kierunku pozytywnej zmiany.

Serdecznie zapraszam do współpracy!
Wykształcenie

Kursy i szkolenia

 • Absolwentka studiów magisterskich na kierunku Psychologia na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.
 • Absolwentka studiów magisterskich na kierunku Socjologia doradztwo psychospołeczne na Uniwersytecie Szczecińskim.
 • Absolwentka studiów licencjackich na kierunku Pedagogika -Doradztwo Zawodowe na WSTP
 • Absolwentka I stopnia Psychoterapii Psychodynamicznej w Krakowie.
 • Absolwentka Psychologii Transportu SWPS.
 • Szkolenie podstawowe i specjalizacyjne z mediacji i negocjacji z zakresu specjalności rodzinnych i sądowych.
 • Liczne kursy i szkolenia z zakresu negocjacji i mediacji, umiejętności interpersonalnych, terapii skoncentrowanej na zachowaniu.
 • I Stopień Terapii skoncentrowanej na rozwiązaniu.
 • Psychoterapia poznawczo-behawioralna – skuteczne techniki pracy i interwencji.
 • Dwie Edycje: Intensywnych treningów psychologicznych przygotowujący do pracy z grupą i klientem indywidualnym.
 • Szkolenia – skuteczne motywowanie, strategie samodoskonalenia, umiejętności komunikacyjne i marketingowe, zarządzanie kryzysem, zarządzanie zespołem ludzkim.
 • Jestem w trakcie szkolenia psychoterapeutycznego w nurcie poznawczo – behawioralnym, Warszawska Szkoła Psychoterapii Crescentia (rekomendowanym przez Polskie Towarzystwo Terapii Poznawczej i Behawioralnej (PTTPiB), które jest członkiem European Association for Behavioural and Cognitive Therapies (EABCT). NFZ uznaje kwalifikacje psychoterapeutów i superwizorów PTTPB).

Odbyte staże

Praca z dziećmi i rodzicami

Wolontariat - Świetlica Środowiskowa Parafia pw. św. Jana Bosko ul. Witkiewicza Szczecin

Prowadzenie terapii indywidualnych młodzieży i dorosłych

Stowarzyszenie OIK Szczecin ul. Gryfińska i ul. Piastów

Praktyki w SP ZOZ

Wojewódzki Szpital dla Nerwowo i Psychicznie Chorych „Dziekanka” im. Aleksandra Piotrowskiego w Gnieźnie

PRACA

TU MNIE ZNAJDZIESZ:

Pracuję we własnym gabinecie oraz w Centrum Medycznym Grupy LUXMED, również jako psycholog szkolny, a moja praca poddawana jest stałej superwizji.

Prywatny gabinet

Plac Kilińskiego 3, pokój 210, Szczecin

Centrum Medyczne Grupy LUXMED

aleja Niepodległości 44, Szczecin

Najważniejsza jest dla mnie rodzina bo to dzięki niej mam "moc”

Rodzina daje mi moc do pracy i wsparcia innych, i nasze zwierzątka. Kolejną rzeczą jest zdrowy i aktywny tryb życia, sport. Bardzo lubię każdy  rodzaj ruchu: taniec, pływanie, narty. A bez jogi nie wyobrażam sobie życia!
Najlepszy urlop? Poza domem! Taki urlop to coś wspaniałego. Tam nic nie muszę i robię co chcę.
Moją pasją jest psychologia rozwojowa, psychologia zdrowia. No i książki – bo czytanie również jest dla mnie bardzo ważne.

Iwona Witek psycholog i psychoterapeuta ze Szczecina ze swoim kotem